Terapia dialektyczno -behawioralna online

młodzieży i młodych dorosłych

 Zbudujmy razem życie warte przeżycia… 

 

 

Możesz zapisać się na spotkanie za pomocą Znanego Lekarza, zadzwonić (+48 518 161 558) lub napisać wiadomość e-mail (psycholog@olaradomska.com).

 

Aleksandra Radomska - ZnanyLekarz.pl

Na czym polega terapia dialektyczno – behawioralna (DBT)?

Nadrzędnym celem terapii jest zbudowanie życia wartego przeżycia, co wiąże się z nauką umiejętności, a także zmianą podejścia w myśleniu na bardziej dialektyczne (łączące różne możliwości). Jest to podejście o skuteczności udowodnionej naukowo.

DBT składa się z trzech elementów:

Terapia indywidualna

Co tydzień spotykamy się i pracujemy indywidualnie w atmosferze życzliwej stanowczości, tzn. akceptuję Cię w pełni, a równocześnie pomagam Ci w zmianie zachowań.

Coaching telefoniczny

Pomiędzy spotkaniami możemy kontaktować się telefonicznie, aby wdrażać umiejętności, m.in. regulacji emocji i zapobiegać kryzysom.

Trening DBT

Wskażę Ci treningi grupowe DBT, z których możesz skorzystać. Otrzymasz także materiały do pracy własnej: podcast (mini wykład w formie nagrania audio) oraz zeszyt ćwiczeń w formie PDF.

Jest jeszcze czwarty element, który dotyczy tylko terapeuty i zapewnia rozwijanie umiejętności terapeutycznych: spotkania terapeuty w zespole konsultacyjnym.

Swoją pracę poddaję również superwizji.

Jak długo trwa terapia?

Moim celem jest zakończenie terapii jak najszybciej i z sukcesem (tzn. aby lepiej radzić sobie z emocjami, ale też czerpać z życia satysfakcję) 😉

O życiu wartym przeżycia w DBT przeczytasz TUTAJ.

W terapiach z nurtu poznawczo-behawioralnego (w tym DBT) terapeuta uczy pacjenta jak ma on być swoim własnym terapeutą. W trakcie terapii pacjent otrzymuje “skrzynkę z narzędziami”, uczy się umiejętności, aby dzięki nim być dla siebie wsparciem na dalszej drodze.

Pani Aleksandra jest aniołem wśród terapeutów. Jest niesamowicie ciepła i przyjazna, od razu można poczuć bezpieczeństwo i spokój. Dodatkowo widać ogromne powołanie do pomocy ludziom. Nie narzuca swojego zdania tylko pomaga odkryć je w sobie samym. I już po zaledwie kilku wizytach czuję wyraźną zmianę w sposobie myślenia. Zdecydowanie polecam i będę uczęszczać regularnie.

Nie żałuję ani chwili spędzonej na wspólnej pracy 🙂 Dzięki niej w gorszych momentach wiem już, czemu się przyjrzeć, jak siebie traktować 🙂 Czuję się bogatsza o wiedzę na temat samej siebie.

Czas terapii jest bardzo indywidualną kwestią

Kto może skorzystać z DBT?

Osoby mierzące się z intensywnymi emocjami (wybuchy złości, depresja, napady paniki) , burzliwymi relacjami, trudnością w kontroli impulsów, podejmujące nieskuteczne próby regulacji emocji, m.in. poprzez samookaleczenia, objadanie się, używki i zachowania ryzykowne.

Zaburzenie osobowości Borderline

Tendencje samobójcze i samookaleczenia

Zaburzenia nastroju (Depresja, Chad) i Lękowe (napady paniki, OCD)

Dysregulacja emocji w ADHD, zaburzeniach odżywiania, uzależnieniach

Ile kosztuje terapia?

Pierwsza konsultacja kosztuje 150 zł. Jest to spotkanie z elementami diagnozy psychologicznej, która będzie służyła zorientowaniu się w Twoim obecnym funkcjonowaniu, weryfikacji, w czym i w jaki sposób mogę pomóc.

Jeżeli po pierwszej konsultacji zdecydujesz się na dłuższą współpracę, koszt jednostkowy sesji wyniesie 120 zł

Kim jest Twój terapeuta?

Nazywam się Ola Radomska. Jestem psychologiem online, terapeutą dialektyczno – behawioralnym. Prywatnie siostrą nastolatki i zapaloną podróżniczką.

Pracuję głównie z młodzieżą i młodymi dorosłymi, a także wspieram rodziców. Specjalizuję się w emocjach – ich regulacji i dysregulacji.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Humanistyczno – Społecznym SWPS w Warszawie. Odbywałam staż kliniczny w Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie na Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, a także pracowałam jako psycholog środowiskowy w Zespole Leczenia Środowiskowego.

Szkoliłam się w zakresie DBT u dr Alana E. Fruzzettiego z McLean Hospital oraz dr Armidy R. Fruzzetti, a także jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w zakresie terapii poznawczo – behawioralnej (CBT) w AMiE. 

Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno – Behawioralnej (od 2020 roku jako członek zarządu) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia.

Jakim terapeutą staram się być?

W życiu prywatnym i zawodowym przyjmuję dialektyczne założenie, że wszyscy staramy się najlepiej jak potrafimy. A równocześnie wszyscy musimy starać się jeszcze bardziej. Tak więc każdego dnia staram się być terapeutą:

uważnym i akceptującym

skutecznym

autentycznym

kreatywnym

Co mówią o pracy ze mną?

Uwaga! W przypadku pracy z młodymi dorosłymi mówimy sobie na sesjach na Ty.

Na konsultacji czułam się wysłuchana i zrozumiana. Pomogła mi znaleźć wytłumaczenie dla mojego przeżywania i możliwe ścieżki poradzenia sobie z nim.

Po kilku wizytach u Pani Oli mogę śmiało stwierdzić, że dobrze trafiłam. Zawsze wysłucha, okaże empatię i podpowie konkretne strategie, jak radzić sobie z problemami. Czuję też, że nasze sesje tworzą logiczną i spójną całość, a nie są po prostu losowymi spotkaniami.

Pani Ola wskazywała mi te ścieżki, które wcześniej były dla mnie niewidoczne. Znalazłam tam siłę i motywację. Zaskoczyło mnie, że tak łatwo się otworzyłam, i jak przyjemna ta podróż może być dzięki Oli.